Start >> Gmina Biały Dunajec >> Placówki Szkolne

XVII Konkurs Plastyczny "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" pod hasłem "Góralski barok Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka"

Szkoła Podstawowa im. W. Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym oraz Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zapraszają do udziału w XVII Konkursie Plastycznym "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" - edycja 2020. Tegoroczny konkurs będzie odbywać się pod hasłem "Góralski barok Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka".

Prace wykonane w następujących technikach: rzeźba, ceramika, rysunek, malarstwo na papierze i szkle prosimy nadsyłać do 27 marca 2020 r. na adres GOK w Białym Dunajcu. Do każdej pracy powinna być załączona zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Szczegóły w regulaminie.

Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie!

Uroczyste rozdanie nagród i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 24 kwietnia (piątek) 2020 roku o godz. 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu.

Zespół "Mali Holni" z II nagrodą Międzyszkolnego Konkursu Jasełek Gloria, Zakopane 2020

Zespół Regionalny "Mali Holni" ze Szkoły Podstawowej w Sierockiem z drugą nagrodą podczas XVIII Międzyszkolnego Konkursu Jasełek Gloria, Zakopane 2020. "Mali Holni" zdobyli II miejsce wśród zespołów prezentujących jasełka w kategorii tradycyjnej. Składamy serdeczne gratulacje dzieciom i opiekunom zespołu!

XLIV Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka

W czwartek 23 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu odbędzie się finał XLIV Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka.

W etapie wojewódzkim zaprezentują się uczniowie szkół podstawowych i młodzież szkół średnich ze Skalnego Podhala, Orawy, Spisza oraz Pienin, zwycięzcy wcześniej przeprowadzonych eliminacji szkolnych i gminnych.  Oceniać ich będzie wieloosobowe jury, w którym zasiądą wybitni naukowcy, poeci, regionaliści i znawcy podhalańskiego folkloru i gwary.

Początek przesłuchań od godz. 9.30. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi około godz. 14:00. Przegląd rokrocznie organizowany jest przez dyrekcję, grono pedagogiczne, radę rodziców i młodzież Szkoły Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu.

Festyn Rodzinny w Sierockiem

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Sierockiem serdecznie zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 9 czerwca od godz. 13.30 na boisku szkolnym w Sierockiem.

W programie wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin!

Zapraszamy!

XIV Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Generale Andrzeju Galicy

29 maja w Szkole Podstawowej nr 2 rostrzygnięto XIV edycję Międzyszkolnego Konkursu historycznego o życiu, działalności i twórczości Generała Andrzeja Galicy. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów ze szkół powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego m.in. z Białego Dunajca, Sierockiego, Suchego, Bukowiny Tatrzańskiej, Szaflar, Maruszyny Dolnej, Nowego Targu i Ponic. Poziom tegorocznego konkursu był niezwykle wysoki i wyrównany. Zwycięzcą okazał się Marek Dziadkowiec z Sierockiego, który otrzymał maksymalną ilość punktów. Wśród wielu gości, którzy zaszczycili organizatorów swoją obecnością byli także żołnierze 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla - formacji wojskowej, której założycielem był właśnie Generał Galica. Zamieszczamy protokół z wynikami i krótką fotorelację. Konkurs rokrocznie organizuje Szkoła Podstawowa nr 2 w Białym Dunajcu.

Czerwiec 2020
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie